Sayfalar

19 Nisan 2018 Perşembe

Zankyou no Terror - Tokyo'da Terör

Aslında animeyi izleyeli bayağı oldu ama ancak şimdi yazabiliyorum. Tembel blogger alarmı...Neyse yazdığıma şükretmeliyim. Bir dönem dizilerden sıkılıp animelere sarmıştım. Art arda birkaç anime izledim. Sonra animelerden de sıkıldım. Tipik ben. Şu ara film izleyip duruyorum her zaman böyleyim de bu sene de iyice neye dalacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Aslında hiçbir şeye dalmayıp ders çalışmam gerekiyor kıh kıh. Ters etki yapıyor ben de işte yapmam gereken sorumluluklar artınca iyice tembelleşiyorum -utanan maymun imocisi- İzlediklerimi, okuduklarımı birer ikişer yazsam da biraz şenlense buralar.

Kendilerini Sfinks 1 ve Sfinks 2 olarak tanıtan iki genç internette bir video paylaşırlar. Videoda bir binada patlama olacağını söylerler ama insanlar bunun alelade bir video olduğunu düşünür ta ki patlama gerçek olana kadar. Bombalı eylemler gerçekleştiren bu iki gencin amacı nedir kimse bilmemektedir. Her eylem öncesinde internete video yükleyip bir bulmaca sorarlar. Bir de dedektifimiz var bulmacaları çözen. Karakterlerimizin isimleri Nine ve Twelve. Twelve neşeli, güleryüzlü bir tipken, Nine ise aksine soğuk görünümlü biri. Bir de Lisa adında bir kızımız var o da bir şeylere şahit oluyor ve mecburen ekibe dahil oluyor. Animenin başlangıcında bir tesisten bir şey çaldıklarını görüyoruz ve olay yerine VON kelimesini yazıyorlar. Neden bu kelimeyi seçiyorlar, bulmacaların amacı ne hepsi güzelce bağlanıyor. Dedektif Shibazaki'nin bulmacaları çözmesi falan biraz Death Note'taki L'i akla getiriyor. Hafif benzerlikler olduğunu söyleyebilirim.

11 bölümlük çok kısa bir anime. Finale kadar benim için ortalamanın üzerinde olsa da mükemmel bir anime değildi. Süre kısa olunca ister istemez olaylar hızlandırılmış gelmişti ve karakterlerle hiç bağ kuramamıştım. Ah ama o final...Sadece finalle bile içime koca bir öküz oturtmayı başardı. Kısacık bir animenin bu denli etkilemesi...Olaylar bir de tüyleri diken diken ostlerle harmanlanınca ortaya tadından yenmez bir anime çıkmış ne diyeyim. Finalden sonra hepsini tekrar dinledim ve gece gece kalbim söküldü :' En çok etkilendiğim sözleri İngilizce, İzlandaca karışımı olan Von şarkısı oldu. Birden, Is ve  Dare ka Umi wo(Ending) adlı parçalar da harika. Akıl oyunlarını seviyorsanız, psikolojik gerilim türü size hitap ediyorsa Zankyou no Terror izleyin.

5 yorum:

 1. Tamamdır :)
  :)
  ben de beklerim bloguma:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakıyorum aslında bloğunuza ama yorum yapmamışım galiba :)

   Sil
 2. hımms bilemedim bakalım, zaten blogundaki dizileri filmleri kontrol ediyom arada, yazın iyi gider senin öneriler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsine yetişmek mümkün değil evet yazın bakarsın belki ^^

   Sil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...