Sayfalar

7 Nisan 2018 Cumartesi

İki Gençlik Filmi: The Duff ve Mean Girls

The Duff Konusu
The Duff
Lise öğrencisi Bianca; bir partide, aynı zamanda karşı komşusu olan okulun yakışıklı çocuğu Wesley'den kendisinin bir Duff olduğunu öğrenir. Duff ise Designated Ugly Fat Friend yani Belirlenmiş Çirkin Şişman Arkadaş anlamına gelmektedir. Birbirinden güzel en yakın iki arkadaşının kendisini çirkin olduğu için gruba aldıklarını, görevinin sadece onları daha iyi göstermek olduğunu fark eder. Bianca bu gidişe dur demeye kararlıdır ve güzelleşmek için Wesley'den yardım almak ister.
The Duff tüm klişeleriyle tipik Amerikan gençlik filmi. Yakışıklı popüler oğlan, okulun gözdesi olan yelloz kız, sıradan görünümlü başrol kız...Ne ararsanız var. Bu tarz çirkin kızın güzelleşmesi gibi klişe konuları barındıran, zaman öldürmelik filmleri arada bir canım çeker. Uzun zamandır liseli filmi izlememiştim filmi görünce balıklama atladım. Sıkılmadan, eğlenerek izledim. Biliyorum orada bir yerlerde canı böyle bir film çeken birileri var hah işte uzaklarda aramayın The Duff'ı izleyin.
Wesley karakterini Robbie Amell canlandırıyor. Film boyunca bu Wesley birine benziyor diyip durdum adam bizim Arrow Stephen Amell'in kuzeni çıktı iyi mi 😅 Bianca'yı canlandıran Mae Whitman'ı ilk kez izledim ve oyunculuğunu çok sevdim, filmi izlerken eğlenmemin esas nedeni bu kadındı. Oyuncuların pek tanıdık olmaması hoşuma gitti. Son yıllarda gençlik filmlerinde hep aynı isimler oynuyormuş gibi geliyor. Bella Thorne dışında tanıdığım biri yoktu. O da göze batmayan bir oyunculuk sergilemiş.

Mean Girls konusu
Mean Girls
Aa bu filmi yeni mi izledin dediğinizi duyar gibi oldum. Yıllar yıllar önce televizyonda 5-10 dakikacık izlemiştim sanırım. Normalde ya bu filmi neden bu kadar ertelemişim falan demem gerekirdi ama iyi ki daha önce izlememişim. Çünkü üstteki film tek başına gençlik filmlerine olan açlığımı bastırmaya yetmeyince imdadıma Mean Girls koştu. Her filmin bir zamanı var değil mi dostlar.
Anne babasının mesleği nedeniyle yıllarca Afrika'da yaşayan Cady hiç okula gitmemiş sadece evde eğitim görmüştür. Ama artık lise için bir okula gitmesi gerekmektedir. Lise ortamı Cady'nin gözünde hayvanlar aleminden farksızdır. Kendisini dışlanmış hissederken "Plastikler" olarak anılan, okulun güzel oldukları kadar kötü ve popüler kızlarının onu keşfetmesiyle aniden kendini bambaşka bir ortamda bulur. Cady bu sırada gönlünü Aaron Samuels'e kaptırır. Aaron ise aslında Plastiklerin elebaşı Regina'nın eski sevgilisidir ve bu durum ortalığın fena halde karışmasına neden olacaktır.
Bu filmde Lindsay Lohan, Amanda Seyfried ve Rachel McAdams'ın fazlasıyla güzel oldukları bir gerçek. Hangisi daha güzel karar vermekte zorlansam da oyumu Amanda'dan yana kullanıyorum. Mean Girls türünün en iyi örneklerinden biri fazla söze gerek yok. Easy A gibi bu film de gençlik filmleri arasında benim için başı çeker diye düşünüyorum. Türü seven kaçırmasın.

10 yorum:

 1. İkisini de izlemişim ve benim için harika öneriler oldu :D Bazen böyle filmleri açıp izlemeyi seviyorum, kafam dağılmış oluyor :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet arada böyle şeyler izlemek iyi geliyor insana :)

   Sil
 2. İkisini de izlemedim ama eğlenceli filmlere benziyorlar. Paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir filme benziyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hangisini kastettiniz bilmiyorum ama evet hoşlar :)

   Sil
 4. olabileer, senin eski önerilerinden de var izlicekleriim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlee canın gençlik filmi ister belki senin de ama çok büyük beklentiyle izlememek lazım

   Sil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...