Sayfalar

15 Mart 2018 Perşembe

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu / Parasyte: The Maxim

İtiraf ediyorum başlığı kopyala yapıştır yaptım ehehe. Çünkü aklımda tutamıyorum bir türlü. Kiseijuu... Neydi ya devamı? 


Dünya, uzaydan gelen parazit olarak nitelendirilen varlıkların istilasına uğrar. Parazitler, insanların kulaklarından ya da burnundan girerek beyinlerini ele geçirirler. Ana karakter Izumi Shinichi lise öğrencisidir. Shinichi uyuduğu sırada bir parazit beynini ele geçirmek ister ama Shinichi kulaklıkla uyuduğu için, burnundan girmeye çalışır tam o sırada Shinichi uyanır. Parazit sağ elinden içeri girer, Shinichi onun beynine ulaşmasına engel olur ve zamanında beynine ulaşmayı başaramayan parazit sağ koluna yerleşmek zorunda kalır.
Beyni ele geçirilemeyen Shinichi insanlığını kaybetmez ve Migi ismini verdiği parazitle ortak bir yaşam sürmesi gerekir. Parazitler oldukça esnek, şekilden şekile girebilen, zeki ve güçlü varlıklardır. Shinichi, Migi'nin gücünden yararlanırken diğer parazitlerle de yüzleşmek zorunda kalır.

Parasyte, 24 bölümden oluşan bir solukta izlenebilecek kadar sürükleyici bir bilim kurgu animesi. İlk bölümden itibaren ilginizi çekiyor ve finale kadar içinde bulunduğu her türü hakkıyla işlemeyi başarıyor. Özellikle dram içerikli sahneler ve karakterlerin içinde bulunduğu ruh hali güzel yansıtılmış. Müzikler de hiç fena değil. Çizimler gayet güzel. Birkaç yerde aklıma takılan eksik bulduğum şeyler olmuştu ama dizi olarak düşündüğümde 8-12 bölüme tekabül eden bu animeyi eksiksiz de ilan edebileceğime karar verdim. Sadece aksiyondan ibaret boş bir anime de değildi. İnsanlıkla ilgili kavramları sorgularken buldum kendimi. Demem o ki tür olarak size hitap ediyorsa Parasyte'ı kesinlikle kaçırmayın.4 yorum:

 1. Boş bir zamanımda izleyeceğim. Öneri için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. tımım aklımda olsun :)

  YanıtlaSil
 3. Ben izledim bu animeyi :) Özellikle Migi'nin Shinichi Shinichi diye konuşması ne kadar da tatlıydı. Live Action'ı da varmış hatta, iki bölüm şeklinde filme de çevirmişler ama hayal kırıklığına uğradım çünkü Migi'yi bir erkek seslendiriyordu filmde. İzleyemedim tabii :D Güzel anime gerçekten, tavsiye ederim ben de.
  Bu sıralar The Ancient Magus Bride izliyorum; görselleri harika bir anime...

  YanıtlaSil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...