Sayfalar

31 Ocak 2018 Çarşamba

Kore Usulü Kara Komedi - Wise Prison Life


Wise Prison Life Konusu
Ünlü bir beyzbol oyuncusu olan Kim Jae Hyuk, kardeşine saldıran adamla kavga ettikleri sırada, adamın kafasına sert bir cisimle vurur ve komaya girmesine neden olur. Mahkemede, durumun nefsi müdafaanın ötesinde olduğu kabul edilerek Kim Jae Hyuk’a 1 yıl hapis cezası verilir. Joon Ho ise bir gardiyandır ve Jae Hyuk ile arkadaştır, hapishanede ona yardım etmek ister. Jae Hyuk’un hapishane yaşamının yanı sıra diğer mahkumların hayatını da izliyoruz. 

Jung Kyung Ho (Falling For Innocence, Cruel City), Krystal,  While You Were Sleeping’in ikinci adamı Jung Hae In, I Hear Your Voice dizisinin ve birçok yapımın kötü adamı Jung Woong In dizinin tanıdık isimlerinden bazıları. Başrolü ise daha önce Legend of the Blue Sea dizisinde Lee Min Ho’nun peşindeki dedektif rolünde izlemiştim.
Kadro seçimi çok başarılı, oyunculuklar muazzam. Sevdiğim o kadar çok karakter oldu ki...Teğmen Paeng’ini de, keş Han Yang’ını da, çılgın Kaist’ını da, gangster Min Chul’ünü de, alık beyzbolcü Kim Jae Hyuk’unu da ayrı ayrı sevdim, hepsine ayrı ayrı bağlandım. 
Dizi gerçekten bağımlılık yapıyor. Her bölümün tadı damağınızda kalıyor. Bölüm süreleri bir buçuk saat epey uzun, dizi bazen yavaş akıyor yine de tüm bunlara rağmen bir şekilde canınız sürekli Wise Prison Life çekiyor. Baştan sona dört dörtlük bir dizi. Gülüyorsunuz, ağlıyorsunuz, şaşırıyorsunuz...Herkesin içinde iyiliğin de kötülüğünde var olduğunu görüyorsunuz. İlmek ilmek işlenmiş, çok katmanlı bir dizi. Komedisini direkt sevdim çünkü Reply serilerinin senarist ve yönetmeninden çıkma bu dizi de. Meleme sesleri yerine kuş sesleri var bu kez. Reply serilerinden konu bakımından çok farklı olsa da genel özellikleri benzeşiyor. Komedi anlayışı, karakterlerin duygularını çok güzel yansıtmaları, basit görünen olayların arkasında bile bir derinlik olması dizinin, Reply serileriyle ortak yönlerinden bazıları. Mydramalist’te gözüm kapalı on verdim bu diziye çünkü sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

Burdan sonrası dizi hakkında detaylar ve kesitler içerdiğinden sadece izleyenlerin okuması önerilir
Bu replik diziyi özetliyor galiba. Kim Jae Hyuk dizi boyunca hapishanede istediği gibi at koşturdu 😄 Çok fazla sevdiğim sahne oldu hatırladığım kadarıyla yazmaya çalışayım. Jae Hyuk’un kendisi için hazırlanan doğum gününde isyan edişi, aslında kanser atlattığını öğrendiğimiz sahnede ağladım. Hücre arkadaşlarına yardım etmesini çok sevdim. 

 Ya şunların şebekliğine bak. Jae Hyuk’u başına bir şey gelmesin diye tuvalete bile yalnız göndermemeleri 😆 Nasıl koruyup kolladılar hayran kaldım. Han Yang bile keş haliyle her an tetikteydi. Sonrasında Jae Hyuk’un kafadarın beyzbolda yardım etmesini sağlayarak olayı çözmesi de güzeldi. Adamı bile aralarına kabul ettiler. 

Han Yang dizinin en sevilenlerinden biri oldu galiba. Ben de bayıldım kendisine. Ağzının hiç durmamasına ve bu sebeple sürekli milletten dayak yemesine çok güldüm. Başta Kaist ile uğraşıp dururken, ardından Jung Woo ile uğraşmaya başladı. Meğerse bizim keş çok eğleniyormuş bunlarla uğraşırken. Hapishaneden çıkınca tekrar uyuşturucu almasına çok içerledim ama ya. 
İlk bölümlerde hapisten kaçma ya da benzeri bir plan yapıyorlar zannederken tek dertlerinin sıcak sudan ramen yapmak olduğunu görünce ya bunlar nasıl suçlular böyle dedim. Jae Hyuk’un yeni hücre arkadaşları kim bilir hangi azılı suçlular çıkacak derken  pofuduk pofuduk tipler çıktılar.Ben Kaist karakterini de Han Yang kadar eğlenceli buldum. Son bölümlerde de olmasını isterdim. Oğluna karaciğerini verdiği sahneler çok duygusaldı. Peltek peltek konuşmalarına bittim. Hatta bir yerde peltek konuştuğundan küfür etmesi çok koymuyor demişti biri ne gülmüştüm.Teğmen Paeng karakteri o kadar tatlıydı ki... Onun da meğer farklı bir hikayesi varmış. Mahkumları yangından kurtarırken kolunu yakmış olması ve bir kişiyi kurtaramadığı için yarasından utanması ne kadar iyi biri olduğunun göstergesi. Mahkumlara küfür edip  durmasına rağmen her daim onları koruyup kollaması, gizli gizli onlara yardım etmesine bayıldım. Min Chul de en ponçik ganster olabilir. Sert, korkutucu görünümüne rağmen aslında oldukça naif bir kişiliğinin olması çok hoştu. 

Kardeşinin üst düzey fanlığı karşısında ağzı açık kalıyor garibimin.Bu adamla Song Joong Ki hiç büyümeyecek galiba. Elli yaşlarında bile böyle sevimli görüncekler gibi.

Kim Jae Hyuk konuşunca tepkim 😆 Joon Ho ve Jae Hyuk arkadaşlığı çok güzeldi. Herkesle arkadaş oluyor diye Jae Hyuk’u kıskanıyordu bir de.

Tabiki tekmeyi yedi :D

Han Yang’ın ilaç alınca gayet aklı başında birine dönüşmesi herkesi şoka uğrattı. Ama biz onu manyak halleriyle sevdik. Eski haline dönünce sevinçten dans etmeye başlamaları 😄Dizi boyunca adama aptal deyip durdular ya :D

Yazıyı burda noktalıyorum artık. Telefondan yazdığım için hatalarım olmuş olabilir affınıza sığınıyorum. Replikleri bile telefondan yaptığım için biraz zorlandığım bir yazı oldu eksiklerim çok ama yazıyı geciktirmek de istemedim. 
Esen kalın.

2 yorum:

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...