Sayfalar

29 Aralık 2017 Cuma

Zaman Yolculuğu Sevenlere Anime Önerisi: Steins;Gate


Stein;Gate Konusu
Kendini çılgın bilim adamı olarak tanıtan Okabe Rintarou, eski bir binada bir oda kiralar ve burada çocukluk arkadaşı Mayuri Shiina ve "Daru" lakaplı sapık bir hacker olan Hashida Itaru adlı lab üyeleriyle, "Geleceğin Aletleri" ismini verdikleri çeşitli icatlar yaparlar. İçine konulan muzları garip, yeşil bir jöleye dönüştüren "Mikrodalga Telefon" isimli alet de bunlardan biridir. Ama bu özellik mucizevi olsa da Okabe'nin bilimsel buluşlarına bir katkı sağlamaz ta ki lab üyeleri beklenmedik bir başarıya ulaşıncaya kadar. "Mikrodalga Telefon" geçmişe, tarihin akışının değişmesini sağlayan mesajlar gönderebilmektedir.

Anime 24 bölümden oluşuyor. Ova ve bir filmi de var. MAL top anime sıralamasında 4. sırada, en popüler animeler arasında ise 7. sırada. Çok beğenilen bir anime olduğu için uzun zamandır izleme listemdeydi zaten. Bilimkurgu seviyorsanız özellikle de zamanda yolculuk, paradoks ilginizi çekiyorsa Steins Gate'e mutlaka şans vermelisiniz.

Aslında anime, izlerken benim için güzel bir seyirlikten ibaretti. Hayal kırıklığına uğramamıştım fakat enler arasına girecek kadar müthiş de bulmamıştım. Atmosferini, konuyu, karakterlerini sevmiştim. Kafamda tasarladığım puan ise 8,5 civarıydı. Ama son birkaç bölüm o kadar hoştu ki 9 puan verdim. Anime sevenlerin izlemesi gereken bir anime olduğunu düşünüyorum. Yine de en beğenilenler arasında diye aşırı beklentilerle başlanmasını tavsiye etmem. Bu animeye has bir düşünce değil benimkisi. İzlediğimiz, okuduğumuz ne olursa olsun beklentiyi arşa çıkarmak çoğu zaman az da olsa hayal kırıklığına sebep oluyor bence.

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim, animenin opening ve ending şarkıları çok güzeldi. Ben ki intro geçme tutkunuyum (:P) ilk iki bölüm sonrasında, openingi hiç atlamadan izledim. Sürekli kafamda opening şarkısı çalıp duruyordu. Ending de harikaydı. Neyse efenim sonuç olarak Steins Gate izleyin.

5 yorum:

 1. Uzun zamandır anime izlemedim, önceden izlediklerim de hep yarım kaldı :// Devamlılığı sağlayamıyorum animede galiba..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de senin gibiydim aslında. Ama şu son iki ay nasıl olduysa bayağı izlemişim. Çizgi olduğu için sürekli izleyemiyo olabiliriz. Belki kanlı canlı insanları izlemek daha iyi geliyordur. Benim izleyememe sebeplerimden biri de yanlış animeler seçmemden kaynaklıymış. Bana hitap eden türlere yönelince biraz daha fazla izlemeye başladım ^^

   Sil
 2. hım duymuştum, demek öyle, izliycem tımams :) sen şeyi izledin miydi yaaa, kimi no na wa, o kadar güzel kiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzle evett çok duydum henüz izlemedim ama. Bir ben kaldım izlemeyen sanki :D

   Sil
 3. Ay nerden baksan bir yıldır bu animeyi izleyeceğim not almıştım, bir türlü nasip olmadı burda görünce şaşırdım :D

  YanıtlaSil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...