Sayfalar

19 Aralık 2017 Salı

Babil Kitap Alışverişi ve Diğer Siteler

Evett ilk Babil alışverişimi yapmış bulunuyorum. Kitaplar çok iyi paketlenmişti. En ufak bir hasar yoktu. Bayağı memnun kaldığımı söyleyebilirim. Hediye olarak ayraç ve defterlerini de koymayı ihmal etmemişler. Neler almışım hadi bakalım.

 • Sırada Eganba var. Babil bir iki yıldır aklımdaydı ama eganbayı yakın zamanda, takip ettiğim kitap blogları sayesinde öğrendim. Hakkında hep olumlu yorumlar yapılmıştı. Ve siteye girip gezdiğim kadarıyla bayıldığımı söyleyebilirim. Tasarımı o kadar harika ki siteye gözüm kapalı güvenebilirmişim gibi geliyor. Ne tasarımı yahu önemli olan kitaplar diyebilirsiniz ama siteye bir girin kitapları inceleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Kitap alma isteği depreşiyor insanın. Alışveriş yapıp memnun kalırsam kitapyurdu defterini kapatabilirim. 
 • Kitapyurdu kitap alışverişi yaptığım tek siteydi. Hiçbir sorun da yaşamadım. Alışmışlık ve çok kullanılan bir site olması sebebiyle başka bir siteden alışverişi düşünmemiştim. Biraz değişiklik yapmanın zamanı gelmişti yani. Tasarımını hiç sevmiyorum kitapyurdunun. Bilinen, güvenilen bir site olmasa alışveriş yapmazdım herhalde :D Şuan 10 TL üzeri alışverişlerde kargo 2 TL, 40 TL ve üzerindeki alışverişlerde ise kargo bedava. Önceden 20 TL'nin üstü bedavaydı. Zamanla arttırdılar. Bu yönüyle de tercih ediyordum. Sonuçta her zaman elli liralık kitap almak istemeyebiliyor insan ne bileyim bir iki kitap aldığım zamanlarda kargo ücreti olmamasını seviyordum. Hala tercih edilebilir tabi eskisi kadar cezbedici değil sadece. 
 • Bir de kitapyurdunda puan olayları var. Aldığınız kitap fiyatının iki katı kadar puan kazanıyorsunuz. Biriktirdiğiniz puanlarla kitap alabiliyorsunuz. Bir kitabın puanı ise o kitabın liste fiyatı yani indirimsiz fiyatının 100 katı oluyor. Misal fiyatı 10 TL olan bir kitabı almak için 1000 puanınız olması gerekiyor. Bu puan içinse 500 liralık alışveriş yapmış olmanız lazım. Bir de o 10 TL'lik kitabın indirimli halinin zaten 6 TL falan olduğunu düşünürsek bu kadar puanı bunun için mi biriktiriyoruz yani diye düşünüyor insan. Kısaca puan olayını pek de ciddiye almıyorum. Gerçi yorumlar da puan kazandırıyormuş ama onunla da uğraşasım gelmiyor. Bunun dışında kampanyalar da ucuz kitaplara denk gelinebiliyor. Şuan doğan kitap 9.90 kampanyası var örneğin. Boş koltuk 5 TL idi!
 • Bu alışverişi yaparken merak edip üç siteden de aynı kitapları sepetime ekleyip fiyatları karşılaştırdım. Bir iki liralık küçük farklar oldu. Sonrasında bir sürü kitabın ayrı ayrı fiyatlarına baktım ve gördüğüm kadarıyla; babil ve eganba da fiyatlar çoğu zaman küsuratına kadar aynı, nadiren farklı çıktı onlarda da eganba daha ucuzdu. Kitapyurdu ise genel olarak daha pahalıydı. Hatta bazı kitaplarda kitapyurdunda hiç indirim yoktu. Çok satılan, bilinen bir kitap ise fiyatlar üç sitede de benzerken, fazla bilinmeyen kitaplarda eganba ve babil aynı fiyatlarda ve kitapyurduna göre daha ucuzdu. Eğer fiyatları karşılaştırarak kitap alacaksanız babil ile eganbayı fiyatlar çok benzer olduğundan karşılaştırmanıza gerek yok. Ama bu iki siteyi kitapyurdu ile kıyaslayarak alışveriş yapabilirsiniz. 
 Siz hangi siteleri kullanıyorsunuz, bu siteler hakkında ne düşünüyorsunuz?

10 yorum:

 1. Ben hep alışverişimi kitapyurdundan yapıyorum. Sitenin görüntüsü hoş değil ama diğer sitelerden daha derli toplu geliyor bana nedense. Diğerlerinden daha pahalı olduğuna katılıyorum. İndirim kıtlığı var kitapyurdunda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası ben bu pahalılık olayını yeni farkettim hep söylüyorlardı ama ben yoo bir iki lira oynuyo falan diyordum ama aldığım kitaplarla alakalı bir durummuş çok bilinen çok satan kitapları alıyordum çünkü. Meğer indirimsiz kitaplar bile varmış. Tasarım dışında bir kusuru yok zaten o da pek önemli değil sonuçta güvenilir ya :)) Ama biraz da diğerlerinden alayım hep kitapyurdu mu kazanacak :D

   Sil
 2. Ben kitapyurdu, okuoku ve bkm kitaptan yapıyordum. Hediye bakımından en tatlısı Oku oku. Babil'in eline su dökemez tabii bu konuda ama bana Babil pahalı geliyor. İçlerinde en uygun bkm kitap :) Hemde kargosunda hiçbir problem yaşamıyorum ve çok fazla ayraç gönderiyorlar. Sana da tavsiye ederim canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bkmyle oku okuyu da sık sık duyuyorum ama bakmayı düşünmemiştim bkmyi seviyorsan ben de bakcam o zaman sağol tavsiyen için^^

   Sil
 3. babil sefiyom ben de. baksanaaa, aldıkların rüya takımı gibi, çok iyi hepsi. şu otostopçu ama birinci cilt mi, çok kalın olmalı çünküüü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlki. Kitap kitap almaya karar verdim belki hoşuma gitmez ansiklopedi gibi almayayım boşuna dedim ^^ Dimii benim de çok hoşuma gittiler.

   Sil
 4. Ben de şu an Yeraltından Notları okuyorum. İyi okumalar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ben de yakın zamanda okumayı umuyorum sana da iyi okumalar ^_^

   Sil
 5. Bende babil'i kullanıyorum yıllardır hiç şaşmadım da :) Bir ara akademik kitaplarımın bazılarını babil'de bulamadığım için kitap yurdundan almıştım da acayip pahalıydı.Birde %5 indirim felan veriyormuş ama bence bahane her türlü babil uygun kalıyor ..
  Önceden babil kupa gönderiyordu kitapların yanında, o günleri özledimm :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzenli alınca falan veriyor herhalde. Tüh kupa gönderdikleri dönemi kaçırmışım. Deftere seviniyom burda :DD

   Sil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...