Sayfalar

7 Kasım 2017 Salı

One Punch Man - Güçlü Olmak Feci Sıkıcı

One Punch Man, sık sık capslerine rastladığım bir animeydi. Özellikle 9gag'te o kadar çok görüyordum ki izlenecek animeler listemde ilk sıraya koymuştum haliyle. 2 yıldır düzgün anime izlemiyordum, bayağı ara vermiştim. En son hangi animeyi izlediğimi bile hatırlamıyorum. Birkaç gün önce aniden gelen anime izleme isteği sonucu seriyi izledim. Ve çok sevdim.
one punch man replik
Hikayemizin ana kahramanı Saitama, günün birinde sokakta bir canavarla karşılaşır. Canavar ona çocukken izlediği kötü adamları hatırlatır. Kafasında aniden bir ışık yanar her zaman süper kahraman olmak istediğini fark eder. Bunun için var gücüyle çalışır ve istediği güce kavuşur. Hatta çok çalıştığı için kel bile kalır 😆Saitama istediği gücü elde etmiştir etmesine de bu sefer de fazla güçlü olmuştur. Her rakibini bir yumrukta indirdiği için dövüşler fazlasıyla sıkıcı gelmeye başlamıştır. 
one punch man
Saitama gayet sıradan, halktan biri. Onun için en önemli şey market indirimleri 😃 Arada da karşılaştığı kötü adamları iki saniyede hallediyor falan. Karşısındaki kişi çok konuşunca 20 kelimeyle özetle diyecek kadar da bıkkın biri. 
one punch man replik
one punch man replik
Saitama'nın yolu bir sayborg olan Genos'la kesişir. Saitama'nın aşırı güçlü olduğunu gören Genos "Lütfen beni öğrenciniz olarak kabul edin" der. Ve ciddi ciddi Saitama'nın peşine takılır. Saitama ise adam sayborg ne öğretcem ben buna derdindedir. Saitama'nın öğretecek bir şeyi olmasa da Genos günlük konuşmalarını bile not alacak kadar onu ciddiye alır.
one punch man replik


Genos  Saitama'nın üstün bir varlık olduğunu düşündüğünden ondan değişik şeyler bekler. Ama Saitama gerçekten de sıradan biridir. Gideceği yere koşarak gider. Genos uçarsınız falan sanmıştım der. O da insanlar uçamaz ki diye cevap verir. 
one punch man replik
İndirimi kaçırdığını sanan Saitama delirip canavarı pataklar ve indirimi kaçırmamak için depar atar 😂


Savaştığı kötülerden biri kimsin hiç duymadım seni deyince o kadar milleti kurtardım kimse beni tanımıyor hatta kötü adam sanıyor diyerek depresyona girer. Genos ise kahraman unvanı alabilmesi için Kahramanlar Birliğine katılması gerektiği anlatır. Aydınlanan Saitama Kahramanlar Birliğine kaydını yaptırmaya gider.
one punch man replik

one punch man replik


One Punch Man baş kahramanın surat ifadeleri için bile izlenebilecek,fazlasıyla eğlenceli güzel bir anime. Daha önce hiç shounen anime izlemediyseniz o kadar anlamlı gelmeyebilir. Çünkü OPM aynı zamanda bu tarz animelerdeki kahramanları tiye alıyor. Genos aslında tam da o tiplere örnek.Kendini geliştirmek ister, on saat dramatik konuşmalar yapar falan. Saitama özetle deyip fenalık geçirir. Kötü adamlar şekil olsun diye uzun uzun kendilerini över, Saitama ise ok deyip geçer. Öyle sevilesi bir karakter. Saitama'yı gönül rahatlığıyla en sevdiğim anime karakteri ilan edebilirim hatta ettim bile. 

Kahramanımız hayalini kurduğu o dişli rakiple karşılaşabilecek mi dersiniz?

Resimler bana aittir.

6 yorum:

  1. D&R da bunun kitabını görmüş olabilirim...sanırım. Anlattığın kadarıyla eğlenceliymiş ya :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hımm satılıyomuş demek ki kitabı. Guzeldi on iki bölüm ama pek yetmiyor :)

      Sil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...