Sayfalar

4 Ekim 2017 Çarşamba

Bana Böyle Dizilerle Gelin: Age Of Youth Sezon 1&2

Üst not: Bu post spoiler içermez!

Age of Youth Sezon 1, aynı evde yaşayan birbirinden oldukça farklı karakterlere sahip beş kız arkadaşın okul, iş ve aşk hayatını anlatan 12 bölümlük kısa bir dizi. Hakkında oldukça iyi yorumlar okuduğum için uzun zamandır izlemek istediğim bir diziydi. Sezon 2'nin de başlamasıyla izlemeye karar verdim. İyi ki de izlemişim. İşte gençlik dizisi böyle olur arkadaş ne öyle heirs meirs.  

Çok güldüğüm sahneler oldu. Ağladığım sahneler oldu. Bazı olaylar çok hayatın içinden, gerçekçi geldi. Oldukça severek etkilenerek izledim diziyi. Sezon 2 başlayınca izlediğim iyi olmuş çünkü biter bitmez üzerime hüzün çöktü. Üniversite okurken çok farklı insanlarla yurtta, evde bir arada yaşadığım için dizi daha da anlamlı geldi belki de.  Öyle toz pembe müthiş hayatlar izlemedik. Karakterlerin hiçbiri kusursuz değildi. Hepsinin kendi içlerinde problemleri vardı. 

Dizide hayatın inişli çıkışlı yanları pek güzel işlenmiş. Mutluluk hüznü de beraberinde getirir.  Yaşadığımız müddetçe sorunlar hiç bitmez en kötüsünü de yaşasak hayata devam etmeliyiz. Dizinin bana verdiği mesajlar böyle^^  Kesinlikle boş bir dizi değil. İzlemenizi tavsiye ederim. 


En sevdiğim karakter kesinlikle Song Ji Won. Sen ne şeker ne eğlenceli kızsın. Keşke benim de arkadaşım olsaydın.  Çok sevdim. Çılgın mı çılgın ama yeri geldiğinde de oldukça olgun. Eun Jae'nin söylediği gibi boşissoyo unni. Kang Yi Na'yı da bir o kadar sevdim. Lafını esirgemiyor falan tam idol. En az sevdiğim karakter de Yoo Eun Jae. Onun olduğu sahnelerde sıkıldım bile böyle mıy mıy fenalık geldi. 

Maalesef Kang Yi Na karakteri ikinci sezonda yok. Yoo Eun Jae karakterini oynayan oyuncu da değiştirilmiş. Her ne kadar önceki kızı sevmesem de değişmesi garip geldi. Zaten oyuncu değişikliğine oldum olası uyuzum. Bizim dizilerde çok yapılıyor malum. Gerçi eskisi kadar olmuyor ya da pek televizyon izlemediğimden farkında değilim.

Sezon 2'den  henüz 3 bölüm izledim. Aynı güzellikte devam ediyor. İlk bölümden sevdirdi kendini. Lakin Kang Yi Na'nın sadece ilk bölümde olması çok üzücü. Kore dizilerinde ikinci sezon ilk sezondan bağımsız olur genelde. O yüzden bu dizinin kaldığı yerden hemen hemen aynı karakterlerle devam etmesi çok sevindirici. 


Jo Eun karakteri şuan için bende olumlu ya da olumsuz herhangi bir his bırakmadı. An Woo Yeon'u görmek sevindirdi. Do Bong Soon'da pek beğenmiştim. Gelecek var bu çocukta aha buraya yazıyorum. Bu sezon 14 bölümmüş. Diziyi yeppudaa çevirisiyle izlemenizi öneririm. 

4 yorum:

 1. Sadece ilk bölümünü izledim. Yurtta kalmaya başladığım ilk hafta izlediğimden beni de çok etkilemişti. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk bölümde kızın hissettikleri beni de baya etkilemişti. Devam etmelisin :)

   Sil
 2. En sevdiğim Kore dizisi resmen<3 Bıraktığı tat diğer dizilerden çok çok farklı. Her şeyin toz pembe olmamasından kaynaklı bu da bence :)) İkinci sezonun final bölümü kaldı sadece, kalbim kırık :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum hepsine. Üçüncü sezon da olsa keşke. Uzun zamandır bu kadar severek dizi izlememiştim. Benim de iki bölüm kaldı ya :/

   Sil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...