Sayfalar

16 Temmuz 2014 Çarşamba

Sevdiğim Romantik Komedi Dizileri

Kore dizilerinde en çok rağbet gören tür romantik komediler sanırım. Her defasında benzer konular işlense de, konu olarak basit olsalar da romantik komedilerden vazgeçemiyor insan. Beğenmeyeceğimi bile bile izlediğim diziler oldu, olsun ilk bölümleri güzel oluyor diyerekten. Erkek kılığına girmiş kız acayip klasik, basit bir konu olmasına rağmen 5-6 tane dizi izlemişimdir bunu anlatan. İzliyoruz işte :)


A Gentleman's Dignity 

Diziler arasında sıralama yapamasam da 1 numaram kesinlikle bu dizi. Oyunculuklar enfes, anlatım enfes daha ne olsun. Bölüm başlarındaki bir iki dakikalık alakasız komik sahneler yok mu açıp açıp izlemek geliyor içimden. Kaliteli romantik komedi budur işte. Ben bu tür dizilerin çoğunda yaklaşık 10. bölümden sonra sıkılıyorum, ya duygusala bağlıyorlar ya gereksiz uzatıyorlar sevmiyorum. Bu dizinin en güzel yanı da fazla drama yapmadan olayı bitirmesi. Ayrıca birbirinden sevimli karakterleri var. Bir tek Tae San-Se Ra ikilisine uyuzum. Favori çiftim ise Jung Rok & Park Min Sook. "İzlemeyecem ben ya Lee Jong Hyun'a bakıp çıkacam" hahah öyle kolay çıkılmıyormuş.


Reply 1997
16 bölümlük bir dizi olmasına rağmen gerçekten çok başarılı bir dizi. Komedisi çok başka. Meleme sesleri falan :D Her sahnesine bayıldığım, dolu dolu bir diziydi. Kızımızın manyaklık seviyesine varan HOT sevdası görmeye değer. Oyuncu seçimleri başarılı bir kere. Başrol Eun Ji'yi ilk dizisi olmasına rağmen oldukça başarılı buldum mesela. Karakterlerin hepsi birbirinden harika. Sevmeyeni dövüyorum. Şaka şaka sevmeyebilirsiniz saygım sonsuz :D Böle böle her sahnesi çok hoş bir dizi anlatabiliyor muyum.


I Hear Your Voice
Sıradaki dizimiz oldukça ekşınlı olan i hear your voice ta ta ta tamm. Avukatlık konulu dizi filmlere her zaman bayılmışımdır. Bu diziye de bayıldım birbirinden ilginç davalarıyla beni kendine bağladı. Davalar dışında bir de kızımızın geçmişte yaşadığı önemli bir olay var ki diziyi acayip heyecanlı bir hale getiriyor. Ben şöle sadece ilişkiler olmasın içinde böle önemli olaylar gelişsin öle bir dizi arıyorum diyorsanız bu dizi tam ağzınıza layık. Tek kelimeyle sürükleyici.
Afişlerden birini koymak yerine bu fotoyu koydum çünkü renklerden midir nedir acayip içimi açtı. Dizinin kadrosunda ayrıca benim Secret Gardendan Oska rolüyle tanıdığım Yoon Sang Hyun da var. Lee Jong Suk'u da orda tanımıştım gerçi. Lee Bo Young sevdiğim aktrislerden biri, dizide giydiği kıyafetlere bayıldım. Hatta bunun için ayrı bir post hazırlayacaktım fakat sonra vazcaydım.
Bir tek bu resmi bulabildim. Aslında çok beğendiğim bir elbisesi vardı bütün kıyafetlerini kesmiştim ama silmişim sanırım. Lee Bo Young'un kafayı kesmeyeydim iyiydi :D


The Master's Sun
En sevdiğim aktörlerden So Ji Sub romantik komedide oynayacak kaçırır mıyım hiç. Bayan oyuncumuz ise Pasta ve Greatest Lovedan tanıdığım Gong Hyo Jin  ki o dizilerde pek sevmesem de bu diziyle sevdiğim aktrisler arasında yerini aldı. Konumuz ne mi kızımız hayaletleri görüyor bu kadar konu yeterli bence. Oldukça güldüğüm bir diziydi. Kesinkes izleyin.
So Ji Sub komedi dizilerinin adamıymış da haberimiz yokmuş daha fazla yaşlanmadan yeni diziler çekse de izlesek.


Queen Inhyun's Man
Komedi ağırlıklı dizileri daha çok severim normalde. Ama Yoo In Na & Ji Hyun Woo -bu diziyle çıkmaya başladılar biliyorsunuz- çiftinin mükemmel uyuşan kimyasından mıdır nedir acayip sevdim diziyi . Romantizmi bol kısa bir yapım arıyorsanız bu dizi aklınızda bulunsun. Romantizmin yanı sıra izleyicide acaba nolcak merakını uyandıracak kadar da heyecana sahip. Romantik komedilerin en şekeri.


Protect the Boss
Anladım ki karakterler şeker olunca -oyunculuklar da iyi- dizi kendini sevdiriyor. İkinci kadını bile sevdim izlerken. Ki k-dramalarda genelde ikinci bayanın saçını başını yolmak isteriz bknz. Hong Se Na. Diziyi izlerken Seo Na Yeon karakteri ilk çıktığında aha başrol adam bu kadın yüzünden aşk acısı çekecek kızla adamın arasına girecek içim kıyılacak kesin dedim ama dizi beni ters köşeye yatırdı. Temelde diğer dizilerden çok farklı gözükmese de ikinci kadını bile sevdirebilmesiyle şaşırtıcı bir diziydi. Ji Sung ise tam yanakları sıkılmalık, afacan bir çocuk gibiydi. Babasının bizim patronu dövdüğü sahneler, patronumuzun kıza eziyetleri, kuzenlerin çekişmeleri -evet çekişmeleri onlarınkine kavga denilmez ki :D- hepsi birbirinden komikti. Hatta dizinin şu videosunu izleyiverin de ilginizi çeksin niha.


Sungkyunkwan Scandal

Üç erkek karaktere de aşık olacağınız dizi. Erkek kılığına girmiş kız konulu dizilerden senaryo açısından en sağlamı bu dizi bence. 20 bölüm olmasına rağmen hiç sıkmıyor. Bu dizi ilklerinizden olabilir bicauz içinde kore dizilerine bağlanmanız için yeterli sebebi taşıyor -misal Song Joong Ki- Diziyi izleyeli iki seneden fazla olduğu için komik olayları pek hatırlamıyorum bir ara tekrar bakıp eski günleri yad etmekte fayda var.


My Name is Kim Sam Soon
Normal şartlar altında bu tarz bir dizi hayatta listeme giremezdi. Neden mi? Eski bir yapım artı sevmediğim dizi klişelerini içinde barındırıyor.  İkinci kız çıkıp ortalığı bulandırıyor, başrollerin arasına giriyor, oğlan ex aşkı yüzünden acı çekiyor falan filan tam kriz geçirmelik olaylar yani. Sonracığıma dizide başrol dışında sevilecek karakter yok. Adam gibi ikinci oğlan bile yok. Bir de diziyi daha bu sene izledim ilklerimden falan da değil. Peki ben bütün bunlara rağmen diziyi neden mi sevdim? Bir kere sadece ses tonu ve konuşmasıyla bile beni güldürmeyi başaran Kim Sun Ah başrolde. Ama en önemli sebep dizinin gereksiz dramatik sahnelerini -ikinci kızın olduğu neredeyse bütün sahneler- atlamış olmam. Evet diziyi atlayarak izledim böylelikle dizinin güzelliği ortaya çıkmış oldu ayrıca diziyi bitirdiğimde içim kıyılmamıştı tek hatırladığım diziyi izlerken kahkahaya boğulmuş olmamdı.

Rooftop Prince
Biliyorsunuz bir dönem zamanda yolculuk konulu diziler çok popüler olmuştu. Haliyle suyu çıktı konunun. Rooftop Prince bu konuyla alakalı izlediğim ilk dizi olduğundan farklı gelmişti, üstüne birbirinden şeker karakterleriyle acayip komik bir dizi olduğundan en sevdiğim diziler arasına girmişti. Zamanla konu bayağı popüler olunca diziden soğudum fakat vakti zamanında çok beğendiğimi düşünürsek listeye almamak olmaz. Öyle sevmişim ki hakkında şu yetersiz yazıyı bile yazmışım.
Konudan o kadar sıkıldım ki Faith'i bile izlemek gelmedi içimden.


The Greatest Love

Bu dizi hakkında da yazı yazmıştım. Farklı bir dizi değil fakat içinde Cha Seung Won gibi bir aktörü barındırdığı ve çok güldürdüğü için seviyorum. Öyle ikinci kadın yüzünden drama falan da yoktu. Yazı için  buraya tıklayın.


Bonuslar:

İlk izlediğimde sevmeyip zamanla kanımın kaynadığı iki dizi var.  Secret Garden ve My Girlfriend is A Gumiho. O zamanlar Hyun Bin, Lee Seung Ki bilmiyoz tabi. En önemli kriterim başrol kız güzel oğlan ise yağuşuklu olsun falan. Tabi ben Bof, Playful Kiss gibi dizilerin üzerine Secret Garden izleyince sevmedim güzelim diziyi, hatta sonlara doğru sıkılıp 16da bıraktım. Sonra baktım herkes çok övüyor ben de devamını da izleyip diziyi tamamladım. Gumiho da Lee Seung Ki'yi pek beğenmemiştim dizi de sıkıcı gelmişti. Tamam diziler hiç fena değildi de insanlar neden bu kadar abartıyor diye düşündüğümden sevemiyordum bir türlü. Zamanla Seung Ki'yi de Hyun Bin'i de sevmeye başlayınca dizilere kanım kaynadı. Orda burda repliklerini görmek, müziklerini izlemek de üstüne sos oldu. Şuan iki diziyi de tekrar izlemek istiyorum. Kısaca favorilerimden olmasalar da kaliteli olduklarını düşünüyorum (Özellikle Secret Garden) Ama sanki Gumiho'da daha iyi bir iş çıkarılabilirdi gerçekten güzel bir konusu var çünkü. Artık benim için oyunculuk daha ön planda o yüzden bu dizileri şimdi izlesem daha çok severdim gibi.

Çok sevmeme rağmen artık izlemeyen kalmadığı gibi fazlasıyla konuşulan diziler olduğu için bıktığım üç dizi var.  Boys Over Flowers, Playful Kiss, You Are Beautiful üçlüsü. Bof ilk dizim ilkler unutulmuyor haliyle müziklerini hala dinliyorum. Bütün saçmalıklarına, klişeliğine rağmen tekrar izleyince anladım ki seviyorum Bof'u yapacak bir şey yok. Playful Kiss de ikinci dizim. Kim Hyun Joong'a bayıldığımdan olsa gerek hala çok seviyorum. Kızın gurursuzluğu, oğlanın odunluğu yüzünden kriz geçirip diziden nefret etme olasılığınız hayli yüksek :D You Are Beautiful da çok klişe bir konuya sahip ama çok eğlenceli uzun bir süre Boftan sonra en sevdiğim dizi olarak kalmıştı aklımda tabi artıkın öle değil köprünün altından çok sular aktı ne de olsa. Bu üç diziden illa birini seversiniz garanti ediyorum.

Son olarak Düşlerimin Prensi ve Heartstring de diğerleri kadar olmasa da severek izlediğim diziler.

Sevmediklerim:
İzlediğim en kötü diziler olmasalar da çok seveni olduğu için değinmeden geçemediğim iki dizi: Full House ve Coffee Prince. Full House eski bir dizi olması nedeniyle çok klasik bir konuya sahip. Dizide sürekli aynı şeyler tekrarlanıyor misal temizlik sahneleri. Başroller bir türlü kavuşamıyor çünkü ikinci kız aralarına girip duruyor falan diziyi izlerken çok sıkıldım ne yalan söyleyeyim, izlenmese de olur bence. Eskiden atlama huyum da yoktu şimdi olsa gereksiz sahneleri atlar diziyi severdim belki de. Coffee Prince ise başta çok sevmeme rağmen sonlara doğru feci anlamda soğuduğum bir dizi. Bicauz oğlan kızın aslında erkek olmadığını çok geç öğreniyor (gay miyim lan ben diyecek kadar) artı öğrendikten sonra kıza trip arıyor haliyle olan oluyor ve ben diziden ışık hızıyla soğuyorum. Yine de haklarını yememek lazım ne de olsa eski diziler.

Oh My Lady ve Kpop Ultimate Audition bu ikisini izlemeyin hiç gerek yok. (Belki Şivon için Oh My Lady izlenebilasdagsjhd). Bir de Flower Boy Ramyun Shop'u sevmedim hiç.

Az daha bütün dizileri yazacaktım izlediğim bütün dizileri hemen hemen sevmişim. Sevmediklerimi yarım bırakıyorum genelde. Çok şükür bitti yazıyı yazarken o kadar zorlandım ki anlatamam. Her bir halta kafayı taktığımdan iki gündür yazıyla uğraşıyorum. Önce afişlere taktım yirmi kere değiştirdim hepsini. Başlıkların rengini bile afişlere uydurmaya çalıştım düşünün. Sonra hangi dizileri yazacağım konusunda çok zorlandım. O kadar çok dizi ekleyip çıkardım ki bir ara kafam patlayıp etrafa karpuz gibi saçılacak diye korktum. Başlıkla da uğraştım bayağı, sonuç iyi olsa gam yemicem. Allahtan sıralama yapmaya kalkışmadım :D  Çok mu uzattım ne artık gideyim ben kırk yılın başı post yazdım o da destan oldu iyi mi. Yorum bırakırsanız sevindirik olurum.

Gidiyorum ben.

Tamam tamam gittim.DÜZENLEME:

Secret Garden'ı en en tepelere çıkarıyorum, yazdıklarımın da hepsini yutuyorum tekrar izleyince anladım ki ününü gerçekten hak ediyor.

Sevdiğim romantik komedi dizileri 2 
Sevdiğim diğer kore dizileri  yazıları için linklere tıklayınız.


28 yorum:

 1. Sevmediklerin kategorisinde coffe prince haric sana katılıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Normaldir çok seveni var dizinin sevmeyen nadir insanlardan mıyım neyim :))

   Sil
  2. ay coffe prince bende sevemdim onuncu bolumde sıkilfim kapattim ama geneles erkek kiligina girmis kiz diizlerine sevemem ragmeb

   Sil
 2. a gentleman's dignity herkesin favorisi galiba ama bir türlü izleyemedim hatta indirip arkadaşlara verdim üstüme hepsi izledi bi ben kaldım yaz bitmeden izleyeyim bari :D Rooftop Prince de benim için özeldir Ali'nin Hurt şarkısını az dinlemeyip ağlamadım diziden sonra :D Şu Reply 1997 okul dizisi dimi? öyleyse ona da başlamak istiyorum da :D bu arada yazı süper olmuş destan gibi demişsin ama ben severek okudum tavsiye postlarını çok seviyorum zaten :) o zaman tekrar teşekkürler hadi kaçtım ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay evet ben de severdim o şarkıyı. Yani tür olarak sitcom aslında ama okulda da geçiyor. Sürekli yazıp yazıp sildiğimden bana çok uzun geldi herhalde :D
   Ben de seviyorum tavsiye postlarını hatta bir bloğa girdiğimde ilk baktığım dizi,film, kitap tavsiye yazıları oluyor genelde. Ne demek ben teşekkür ederim asıl :)))

   Sil
 3. ı hear your voice (doğru mu yazdım? kopyalamaya da üşendim :D) dizisini merak ediyorum ama başlasam mı bilemedim?
  listende izlemediğim dizi de yok. zaten benim sorunum da bu... çok fazla dizi yüklemesi yaptım artık izlerken çok sıkılıyorum... 2014 yılında topu topu 3 dizi izledim o da zorrrlaaaa... hatta birinin sonunu getiremedim, çooook beğendiğim haldeee (my from stars dizisinden bahsediyorum :D)
  bir şeyler önerebilir misin ki bana bu durumdaa ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel biri dizi başlayabilirsin. Aslında ben de bu aralar dizi izleyememe sendromundan muzdaribim. En iyisi beklemek :D Ben kore dizilerinden sıkılınca daha farklı şeyler izliyorum anime, yabancı dizi ya da film gibi belki de sen de öyle yapmalısın. Vay listemdekilerin hepsini izlediysen ne önerebilirim bilemedim. Türü farklı ama Bridal Mask harika bir dizi. Secret Love da güzel bir diziydi. Ama ne tarz bir dizi izlemek istiyorsun? Capital Scandal için güzel diyorlar onu izlemeyi düşünüyordum ben de.

   Sil
  2. onu da izlemiştim de çok sarmamıştı :D 2 senedir bekliyorummm, halaaa geçmedi o sendrom, bende abd izliyorum sürekliii. ama insan kore dizilerini de özlüyor yahu ama izleyemiyoz işte :( ben tam bir fantastik hastasıyımdır ^^

   Sil
  3. Ben de bayılıyorum fantastik yapımlara, kitaplara. İki dizi var aklımda ikisinin de ismi aynı Who Are You biri 2008 biri 2013 yapımı. 2008 olan biraz eskidi tabi ama 2013 yapımını izlemeyi düşünüyorum istersen sen de bir gözat ama en iyisi güncel dizileri izlemek daha bir çekici geliyorlar insana mesela biraz yayınlansın Fated To Love You dizisini izlemeyi planlıyorum ben.

   Sil
  4. boy sower dizisini izlemeyen yoktur herhalde kore dizisine yeni başşlayanlar için kısa bir açıklama yapayım lee min ho kim bum kim joon ve biri daha vardı neyse bunlar F4 shınwa grubunun varisi lee min ho shınwa lisesinde okuyor ve bir grubu var F4 4yakışıklı toplanmış yani..:D ve şans eseri shınwa lisesine giren bir kız şapşal komik tatlı kızımıza lee min ho aşık olur ama anne araya girer...

   Sil
 4. aa olur bakarım, teşekkür ederiiim ^^

  YanıtlaSil
 5. I hear your voice, The Greatest Love ve Masters Sun bence en sıkmadan izlenenlerdi. Tek bölümünde bile sıkıldığımı hatırlamıyorum. Eskilerden de Gumiho ve Playful Kiss bence unutulmayacaklardan ikisini de en az 3 kez izlemişimdir. Bide sevemediklerime gelince benim de Coffee Prince! Ve tam da aynı nedenden. O oğlanın günlerce trip atması iki tarafın da ağlayıp sızlanıp durması filan çok gereksiz dramdı bence de ve baydı beni fakat şimdiye kadar beni anlayan çıkmamıştı. O kadar mesudum ki :))
  Çok uğraşmışsın ellerine sağlık :) Biz de nostalji yapmış olduk :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten de sıkmayan yapımlardı.
   Gumihoyu ben de tekrar izlemek istiyorum güzel oluyor eskileri izlemek.
   Aynı fikirde birini bulduğuma sevindim pek kötü yorum duymadım dizi hakkında başta çok sevmiştim hatta neredeyse bir günde izledim diziyi ama sonra cık sevemedim. Teşekkürler yorumun için ^^

   Sil
 6. ben flower boy ramyun shop dizisini çok sevmiştim hatta çok güldüğümü de hatırlıyorum. Eklediğin çoğu diziyi severek izledim. Coffee Prince hariç :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet komik yerleri vardı ama o sıralar aynı konulardan bıkmış olacağım ki dizi çok gereksiz geldi tabi Jung Il Woo çiçek oğlanlar falan sevilebilir bir dizi zaten :D

   Sil
 7. şu cok dramatik yerleri atlayıp geçme olayı bitsin artık istiyorum ama hiç öyle tamamiyle atlamadan izliycem bir dizi bulamiyorum artık . burda yazılanların hepsini izledim hatta tayvan dizilerine de başladım başka dizi önerilerinizz daha varsa çok memnun olurum :) lluuttfeenn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Can You Hear My Heart*, 49 Days*, Kill Me Heal Me*, Healer, The Partner, The Moon That Embraces the Sun, Man From the Stars*, Gu Family Book*, Secret, Bridal Mask* liste dışında beğendiğim diğer diziler bunlara ek Cunning Single Lady, Marriage Not Dating, Let's Eat, What's Happens to My Family, Come Jang Bo Ri izlenebilir. Tür tercihine bağlı olarak nu dizilerden biri izlenebilir bence :)) Yıldızlı olanlar özellikle tavsiye

   Sil
 8. son düzenlemen çok hoşuma gitti. secret garden benim için sanat harikası gibi birşey bence. yerliolsun kore olsun yabancı olsun en sevdiğim dizidir. tekrar tekrar izlerim hyun bin in şebekliklerini..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi^_^ Secret Garden gerçekten de kalitesiyle diğer romantik komedilerin arasından sıyrılıyor

   Sil
 9. coffe prince favori dizim ya laf etdirmem. ayrica icinda gong yoo oldugu icin bi basqa muthis,

  YanıtlaSil
 10. Şuan secret garden 2.bölümün yarısına kadar geldim ve acayip sıkıldım. a gentleman's dignity benim için apayrı onun güzelliğinde dizi izleyebilirmiyim bilmiyorum. şimdi reply 1997 yi sana guvenerek başlıyorum :D

  YanıtlaSil
 11. Secret Garden konusunda biraz acele etmişsin daha sonra bir şans daha vermelisin bence :)

  YanıtlaSil
 12. kesinlikle secret garden izlemelisin, ilk baslarda bende sıkılmıstım hatta konusuna baktıgımda cinsiyet yer degişimi oldugunu okumustum ve bekledim kaç bölüm dedim heralde yanlıs okudum. lakin gercekten sonralarında acılıyor. ben sırf hyun Bin için izlemiştim fakat kaliteliydi hakkını yiyemem.

  ayrıca ellerine saglık buradan tüm yazdılarını neredeyse izlemenin verdiği mutluluk var en azından bosa vakit harcamadan yorumlar sayesinde keyifle inceleyip izliyorum. benimde bir dizi tavsiyem var burada adını göremedim icelerseniz begenirsiniz. Aggresive Romance : Lee Dong Wook ve Lee Si young oynuyor oyunculukları harika :) 2012 yapımı

  YanıtlaSil
 13. ayrıca ellerine saglık buradan tüm yazdılarını neredeyse izlemenin verdiği mutluluk var en azından bosa vakit harcamadan yorumlar sayesinde keyifle inceleyip izliyorum. benimde bir dizi tavsiyem var burada adını göremedim icelerseniz begenirsiniz. Aggresive Romance : Lee Dong Wook ve Lee Si young oynuyor oyunculukları harika :) 2012 yapımı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler yorum için bir iki bölüm bakmıştım ama ilgimi çekmemişti zaten eski yapımları izlemiyorum artık genelde dizileri güncel takip ediyorum

   Sil
 14. Bende coffe prince filmini sevmeyenlerdenim. En sevdiklerim ise pinocchio ve doctor stranger oldu.Yorumlarınız için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı fikirde olmak ne hoş :) Ne demek . Sizin de yorumunuz için teşekkürler

   Sil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...