Sayfalar

26 Temmuz 2014 Cumartesi

Mim Kitaplar

Sıkı bir kitap okuyucusu olan Paul Muad-Dib beni mimlemiş sağolsun :)


Ne Sıklıkla Kitap Okursunuz?
Ne yalan söyleyeyim yaklaşık 3 yıldır doğru dürüst kitap okumuyorum. Dizilere, hatta internete diyeyim öyle bir sardım mı kitaplardan çok uzak kaldım. Eskisi gibi kitap kurdu olmak istiyorum ama olmuyor sıkılıyorum maalesef :( Bu sene sadece 2 kitap okudum. Bir türlü konsantre olamıyorum kitaplara, eskiden gürültü patırtı demeden her ortamda her fırsatta kitap okurdum. Bir de saatlerce okumama rağmen hiç sıkılmazdım şimdiyse yarım saat kitap okusam sıkılıyorum. Hatırlıyorum da eskiden evde kitap kavgası yapardık ablamlarla ben de okuyacam çabuk oku gibisinden. Ah ne güzel günlerdi özlüyorum ama okuyamıyorum olmuyo işte. Üşenmeden sürekli kütüphaneye giderdim şuan elimde bir sürü kitap var yine de okumuyorum öle işte :/ Şimdilerde pek kitap okumadığım için soruları ortaokula göre cevaplayacağım sanırım :DEn Sevdiğiniz yazarlar?
Dan Brown, JK Rowling, Stephen King, Aziz Nesin, Tolkien, Agatha Christie, İskender Pala, Ahmet Ümit


En Beğendiğiniz Kitaplar?
Bu soru benim için bile çok zor fazla düşünmeden cevaplayacağım o yüzden. Şeker Portakalı, Çalıkuşu, Suç ve Ceza, Ölüm Yadigarları, Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Sefiller, Da Vinci Şifresi, İhanet Noktası, Dijital Kale, Hobbit, Melekler ve Şeytanlar, Miras serisi, On Küçük Zenci, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Kürk Mantolu Madonna, Olasılıksız tamam neyse yeter bu kadar. Kitaplarda pek favori belirleyemem ben zaten. Bi ara Adım Adım Hayata kitabını çok severdim hatta üç kez okudum ama şimdilerde pek sevdiğim söylenemez. Ayrıca bu sene okuduğum iki! kitabı da çok beğendim Kuyucaklı Yusuf ve Dublörün Dilemması. Yazar isimlerini yazmaya üşendim kusura bakmayın.


Yerli, Yabancı Hangi Yazarların Kitaplarını Tercih Edersin?
Yabancı yazarları. Tercih ediyorum demeyelim de daha fazla okuyorum diyelim.

Bugüne Kadar En Beğendiğin Kitap Serisi?
Harry Potter. Çünkü ben Harry Potterla büyüdüm. Her kitabını en az 3-4 kez okudum. Hatta Ölüm Yadigarlarını ilk okuduğumda, elime geçer geçmez deli gibi okumaya başlamıştım Eurovision olduğu için bırakmıştım yoksa o gün bitirmeden hayatta bırakmazdım. Sanırım Mor ve Ötesinin katıldığı seneydi. Genel olarak seri okumayı daha çok severdim zaten. Vampir serilerini bile okumuş biriyim nihayetinde. Miras, Narnia Günlükleri, Mürekkep Yürek, Millennium serileri de vakti zamanında severek okuduğum seriler. Ayrıca 6. sınıfta Laura serisinin ilk üç kitabını okuyup bayılmıştım. Ortaokuldayken Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisini de severdim ama beşinci kitaptan sonrasını sevmiyorum.

Daha Çok Hangi Tarz Okumaktan Hoşlanırsın?
Tabiki fantastik kitaplar her zaman favorim. Polisiye, gerilim tarzı kitapları da severim. Sürükleyici kitaplar tercihim diyelim :D


En Son Hangi Kitabı Okudun?
Dublörün Dilemması kitabını okudum çok beğendim herkese tavsiye ederim. Yazarın betimlemeleri çok eğlenceli, karakter isimleri bile çok hoş.

Şu An Hangi Kitabı Okuyorsun?
Şuan bir kitap okuduğum söylenemez. Sahilde Kafka kitabına başlamak istiyorum ama bir türlü elime alamadım. Başlayıp yarım bırakmak istemiyorum. Evet artık kitapları yarım bırakmaya bile başladım.


Kitap Blogları İçin Ne Düşünüyorsunuz? Yeterli mi?
Evet kesinlikle sürüyle harika blog var.


Kitap Okumak Sizin İçin Ne İfade Ediyor?
Eskiden benim için her şeydi kitaplar. Farklı dünyalara yolculuk yapmaktı, sıkıntılarımdan gerçeklerden uzaklaşıp rahatlamaktı. Şimdiyse ne ifade ediyor hiç bilmiyorum. Düşünün öyle bir aşamaya geldim ki bir iki istisna dışında her zaman kitapları filmlere tercih eden ben, artık filmi mi varmış filmini izleyeyim dur diye düşünebiliyorum. Tabi hala kitapları seviyorum ama incelemeyi ve biriktirmeyi. Sürekli kitapçılara gidip okuyacak kitap araştırması yapıyorum ama icraat yok. Hala ileride evimin bir odasını kütüphane olarak kullanmak istiyorum mesela anlayacağınız şimdilerde kitaplar benim için hayallerden ibaret.


Mimi yapmayan herkesi mimliyorum. Sağlıcakla kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...