Sayfalar

11 Nisan 2014 Cuma

Film Güncesi


Oyuncular: Şener Şen, Uğur Yücel, Yeşim Salkım, Özkan Uğur, Kamran Usluer
Yönetmen: Yavuz Turgul
Süre: 128 dk
Yapım Yılı: 1996
Tür: Dram
Şener Şen...Sen ne şeker adamsın öyle. Senelerce komedi filminde izlediğim Şener Şen bu kez böğrüme öküz oturttu tabiri caizse. Nasıl geç kalmışım bu filmi izlemek için. Karakterlerin gerçekçiliği, diyalogların doğallığı, Şener Şen ve Uğur Yücel'in pek anlamlı ilişkisi kısaca her şeyiyle harika bir filmdi. Hele o son sahneyi hiç unutamam sanırım. İzleyin, izletin.
Peki siz gerçekten sevdiğiniz biri için neleri göze alabilirsiniz?

Oyuncular: Şener Şen, Meltem Cumbul, Timuçin Esen
Yönetmen: Yavuz Turgul
Süre: 142 dk
Yapım Yılı: 2005
Tür: Dram

 Şener Şen ve Yavuz Turgul'dan harika bir film daha. Bir eşkiya değil ama derinden etkiliyor yine de. Şener Şen'in "Hepimiz hayallerimizin kurbanıyız" konuşması filmin en can alıcı sahnelerinden biriydi bence. Türküler de çok iyiydi. Meltem Cumbul'un dinleyip ağladığı kürtçe türkü ne kadar duyguluydu.
 "Etek sarı sen etekten sarısan sarısan" diye ortalıkta dolandım kaç gün.
Oyuncular: Heath Ledger, Joseph Gordon-Levitt, Julia Stiles
Süre: 97 dk
Yapım Yılı: 1999
Tür: Gençlik, Romantik

Bir iddiayla başlayan sevimli aşk hikayesi. Farklı bir konusu yok ama oldukça eğlenceli. Joseph Gordon-Levitt'in de ergen hallerini görmüş olduk. Romantik komedi sevenler için fazla beklentiye girmeden izlenirse gayet sevilesi bir film.

Oyuncular: Micheal J. Fox, Christoper Lloyd, Crispin Glover, Lea Thompson
Süre: 116 dk
Yapım Yılı: 1985
Tür: Bilim Kurgu, Komedi, Macera
Uzun zamandır izlemeyi planlayıp bir türlü izleyemediğim film. Hatta defacalarca çeşitli sitelerden doldurup doldurup izlemedim, birkaç kez de indirdim. Filmin güzel olduğunu biliyorum seveceğimden de eminim ama yok bir türlü açıp izleyesim gelmedi. Biraz da son yıllarda eskisi gibi film izleyememden kaynaklı sanırsam. Kore, Amerikan, İngiliz dizisi derken bir baktım filmlerden soğuyuvermişim. Hepinizin bildiği gibi zamanda yolculukla ilgili bir film oldukça eğlenceli, akıcı tavsiyemdir.


 Dangerous Liaisons
 Oyuncular: Jang Dong Gun, Ziyi Zhang, Cecilia Cheung
 Süre: 110 dk
 Yapım Yılı: 2012
 Tür: Dram, Romantik
 Jang Dong Gun kazanova rolünde ve ben filmi yeni keşfediyorum kafamı duvarlara vurdum (yazar burada mübalağa ediyor cınıms) Aşk üzerine girilen bir bahis nelere kadir film de bunu görüyoruz. Biraz durağan geldi, sinirimi de bozdu ama lakin fakat Jang Dong Gun karizması diyorum başka da bir şey demiyorum.
Son bir şey daha diyorum film Çin yapımı ve 1988 yapımı aynı isimli Amerikan filminden uyarlama.
 Oyuncular: Nicole Kidman, Christopher Eccleston, Fionnula Flanagan
 Süre: 104 dk
 Tür: Gerilim, Korku, Dram
 Yapım Yılı: 2001
 Her ne kadar korku türünde sayılsa da bence tam bir gerilim filmiydi.  Nicole Kidman istila filminden sonra çok sevmeye başlamıştım kendisini  bu filmde de bayıldım çok güzel, tatlı bir kadın keşke yaşlanmasaymış.  Sonuyla dikkat çeken bir film, sevdim ama biliyorum  ki seneler önce  izleseydim etkisi daha büyük olacaktı. Ben zaten  korku sevmem  gerilim severim bu film de tam ağzıma layıktı. Bunu da  izleyin (:

Aslında birkaç film daha yazacaktım ama üşendim şuan için. Bir dahaki sefere inşallah. Esen kalın.

2 yorum:

  1. utanarak söylemliyim ki Dangerous Liaisons haricinde sadece eşkiyayı izledim.Dangerous Liaisons içinse diyecek söz bulamıyorum feci torpilli :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de bir ara peşpeşe film izledim birkaç gün o şekilde biriktiler yani :D yoksa cok fazla film izlemiyorum maalesef. Jang Dong Gun'a torpil geçmemek mümkün değil :))

      Sil

GOOGLE YA DA BAŞKA BİR HESAP KULLANMADAN YORUM YAPMA

*Profil Seçin kısmından Anonim seçeneğine tıklayarak Adsız yorum yapabilirsiniz veya
**Adı/Url yi seçebilir ve bir ad girip, url kısmını boş bırakarak yorum bırakabilirsiniz (İsteğe bağlı herhangi bir Url girilebilir. Facebook, Twitter sayfanız gibi)

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...